PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zębolandia we Włocławku

smn
03-10-2016, 08:05
Zębolandia we Włocławku Nauka higieny jamy ustnej na wesoło
Powiat włocławski kolejny już rok prowadzi edukacyjny program Radosny uśmiech, radosna przyszłość. Organizatorzy zapewniają ciekawe, wesołe, różnorodne w formie pomoce naukowe. Wszystko po to, by dzieci nauczyły się jak najwięcej o higienie jamy ustnej.

Do program Radosny uśmiech, radosna przyszłość przystąpi w tym roku szkolnym 46 szkół podstawowych z powiatu włocławskiego i Włocławka. Organizatorzy podają, że w zajęciach edukacyjnych weźmie udział 2121 uczniów, głównie pierwszoklasistów i 1591 rodziców. 

Szkolni realizatorzy programu będą mieli wiele materiałów edukacyjnych – plakaty, gry, broszury, a nawet serial dydaktyczny Doktor Ząbek i legenda Zębolandii. Na serial składają się odcinki o wiele mówiących tytułach: W poczekalni u dentysty, W zębowym zamku, Zbrojownia Radosnych Uśmiechów, Jaskinia Potwornego Osadu Nazębnego, U stóp Gór Cukru U czarownika Zębopsuja we Dworze Ubytków.

Dzieci mają nie tylko dowiedzieć się wiele na temat zdrowia jamy ustnej, wyrobić nawyki higieniczne, nauczyć się odpowiedzialności za stan swoich zębów, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Cel nadrzędny tego szkolnego programu to oczywiście zmniejszenie występowania próchnicy zębów. 

W  roku szkolnym 2015/2016 program - Radosny uśmiech, radosna przyszłość aktywnie wspierał Urząd Miasta Włocławek. Wszyscy pierwszoklasiści z włocławskich szkół podstawowych (1294 uczniów) otrzymali szczoteczki do zębów. I w tym roku mali uczestnicy akcji profilaktycznej otrzymają szczoteczki, tym razem zakupione przez urzędy miast i gmin.

Więcej: pssewloclawek.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dzieci   edukacja   profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH