• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zachodniopomorskie: rusza objazdowe leczenie zębów

ms
13-04-2018, 10:08
Zachodniopomorskie: rusza objazdowe leczenie zębów Dentobus rusza na trasę
Michał Sobstyl Stomatologia dla Ciebie to podmiot, który na terenie woj. zachodniopomorskiego będzie do 31 marca 2023 r. realizował kontrakt NFZ na świadczenie w dentobusie usług ogólnostomatologicznych i profilaktycznych dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Dysponentem dentobusu, wyposażonego m. in. w unit dentystyczny, lampę polimeryzacyjną, skaler, mieszalnik do amalgamatu i glasjonomerów, aparat RTG -  jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

Świadczeniodawca, do 15 dnia każdego miesiąca będzie zgłaszał plan i harmonogram realizacji świadczeń do Funduszu na kolejny miesiąc – informuje portal szczecinnonstop.

– Trwają prace dotyczące wypełnienia wszystkich formalności. Za kilkanaście dni dentobus powinien rozpocząć pracę – informuje Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. 

Katalog świadczeń wykonywanych w dentobusie obejmuje ok. 70 spośród 120 gwarantowanych świadczeń stomatologicznych. Według założeń, w dentobusie będą udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia m.in.: wizyty adaptacyjne, działania profilaktyczne (np. instruktaż, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie), okresowe badania, a także leczenie próchnicy.

– Dzieci mogą być leczone w każdym gabinecie, który realizuje świadczenia stomatologiczne w ramach umowy z NFZ. W Zachodniopomorskiem takich gabinetów jest 450 (350 gabinetów ogólnostamotoalogicznych i 100 specjalistycznych) – przypomina Małgorzata Koszut z zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej: szczecinnonstop.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   OW NFZ w Szczecinie   dentobusy_na_start  

POLECAMY W SERWISACH