PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zabrze: akcja PTSS - Polsko nie zgrzytaj

en
06-03-2017, 08:00
Zabrze: akcja PTSS - Polsko nie zgrzytaj Akcja profilaktyczna PTSS odbywała się 25-26 lutego 2017 r.
Członkowie PTSS Zabrze przeprowadzili akcję profilaktyczną, badali i edukowali na temat zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego. Przy okazji zebrali 50 ankiet.

Akcja odbyła się równolegle również w innych polskich miastach, gdzie znajdują się oddziały PTSS. Skierowana była do wszystkich osób zainteresowanych oceną występujących u nich zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego. Osoby chętne otrzymywały porady jak postępować w przypadku występującego zaburzenia.

Podczas akcji studenci stomatologii tłumaczyli patomechanizm powstawania choroby, która może prowadzić do uszkodzenia poszczególnych elementów układu stomatognatycznego oraz istotnie obniżyć jakość życia. Starali się uzmysłowić pacjentom, że problem może dotknąć każdego – niezależnie od wieku. Niestety jest to schorzenie, o którym nadal mało się mówi, więc symptomy często mylnie uznawane są za objawy innych chorób. Ludzie nie mają świadomości, skąd wynikają ich dolegliwości.

Prowadzący akcję zbierali dane statystyczne za pomocą anonimowych ankiet. Posłużą one do przeprowadzenia profesjonalnego badania epidemiologicznego. Studentom udało się zebrać ponad 50 ankiet.

Więcej: ptss.pl

Czytaj także: "Polsko – nie zgrzytaj!” – ogólnopolska akcja profilaktyczna

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTSS   profilaktyka  

POLECAMY W SERWISACH