• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ząbkobus w ramach budżetu obywatelskiego w Łodzi?

ms
09-10-2017, 10:05
Ząbkobus w ramach budżetu obywatelskiego w Łodzi? Ząbkobus w Łodzi?
Z pomysłem zakupu ząbkobusu wyszło Centrum Medycznego „Górna”. Na projekt ten (jak i na inne) głosować można było do 8 października.

Według projektodawców ząbkobus ma być wyposażony w unit stomatologiczny, umywalkę, agregator prądotwórczy i komputer. Załoga takiego pojazdu powinna się składać z lekarza dentysty, asystentki stomatologicznej oraz kierowcy.

Szacowany koszt ząbkobusu to ok. 730 tys. zł, całkiem dużo w porównaniu do wyposażenia jednego gabinetu stomatologicznego w szkole (koszt ok. 150 tys. zł, przy założeniu, że pomieszczenie zostanie udostępnione przez szkołę).

Początkowo programem miałyby być objęci uczniowie z klas od I do IV. W ząbkobusie przeprowadzane byłyby przeglądy, ale także leczenie.

Jacek Pypeć, stomatolog dziecięcy i wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, przyznał w rozmowie z Gazetą Wyborczą w Łodzi, że stacjonarnych gabinetów stomatologicznych w szkołach nic nie jest w stanie zastąpić ząbkobus. Mobilne gabinety stomatologiczne to dobre rozwiązanie wspomagające, mogłyby jeździć do małych wiejskich szkół i wspierać stale pracujących w szkołach stomatologów.

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   budżet obywatelski   OW NFZ w Łodzi  

POLECAMY W SERWISACH