PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zabieg z użyciem implantu anatomicznego

ms
08-05-2017, 13:34
Zabieg z użyciem implantu anatomicznego dr n. med. Maciej Michalak
Zabieg z użyciem implantu anatomicznego odbył się 27 kwietnia w warszawskiej klinice stomatologicznej Maestria Digital Dental and Face Clinic. Zabieg przeprowadził dr. n. med. Maciej Michalak. Była to operacja przeprowadzona metodą implantów anatomicznych REPLICATE®.

- Nowy sposób wykorzystujący implanty anatomiczne redukuje inwazyjność zabiegu i czas leczenia. Sam zabieg trwa kilkanaście minut, odbywa się bez użycia skalpela, nie ma też potrzeby wiercenia w kości. – tłumaczy dr. n. med. Maciej Michalak, dyrektor medyczny w Maestria Clinic, który przeprowadził zabieg.

Do pełnej rehabilitacji brakującego zęba lub zębów lekarz i pacjent potrzebują tylko czterech spotkań w ciągu sześciu miesięcy. 

- Jesteśmy po zabiegu wykonania implantu anatomicznego Replicate. Zabieg przeszedł zgodnie z planem - trwał kilkanaście minut. Po znieczuleniu pojedynczego zęba pacjenta, został  usunięty w sposób bezbolesny. W przepłukane i przygotowane miejsce po ekstrakcji, założony został implant, który pasuje idealnie do kształtu po korzeniu zęba. Następnie przycementowano koronę tymczasową, która już na samym początku wygląda bardzo estetycznie i jakością różni się znacząco od konwencjonalnych koron tymczasowych. Rozmawiając z pacjentem, zaraz po zabiegu dostaliśmy informację, że pacjent nie czuł żadnego elementu zabiegu, od znieczulenia począwszy, aż po usunięcie zęba, implantację i przycementowanie korony. Jest to zabieg dużo bardziej przyjemny dla pacjenta w porównaniu z konwencjonalną implantacją, gdzie używany jest skalpel, wierci się w kości i szyje dziąsło. Tutaj nie było takiej konieczności - taka jest zresztą standardowa procedura – relacjonuje dr. Michalak

Implant anatomiczny Replicate jest wykonany z tytanu, aczkolwiek część tytanowa chowa się w kości. Cała nadbudowa ponad dziąsło jest wykonana z cyrkonu. Cyrkon jest materiałem przypominającym ceramikę, jest biały dzięki czemu zapewnia pełną estetykę oraz zabezpiecza wygląd odbudowanego zęba na lata. Nawet kiedy dojdzie do zaniku kości lub dziąsła, odsłaniając kawałek implantu, tytan nie wystaje tak, jak to ma miejsce w implantach konwencjonalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   Maciej Michalak  

POLECAMY W SERWISACH