PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Z próchnicą możesz walczyć, gdy...nie masz próchnicy

ms
21-02-2017, 07:42
Z próchnicą możesz walczyć, gdy...nie masz próchnicy Nie ma chętnych na zabiegi profilaktyczne (foto: pixabay)
Stomatologia Rodzinna Białobrzegi, w ramach gminnego programu profilaktyki próchnicy zębów dzieci i młodzieży, przebadała w 2016 r. nieco ponad 150 uczniów - mogłaby 505, ale nie było chętnych.

Władze gminy nie zrażają się niepowodzeniem i deklarują, że w 2017 r. akcja profilaktyczna obejmie 496 dzieci, a w 2018 r. – 508. Czy tak się stanie - trudno wyrokować, zważywszy, że Alina Kuc z Urzędu Gminy w Białobrzegach przyznaje, iż nie wie dlaczego tak mało dzieci skorzystało z darmowego przeglądu, lakierowania i lakowania zębów. Władze gminy robią wszystko, w celu zachęcenia rodziców, aby ich dzieci skorzystały z darmowej oferty.

Ponoć akcja jest mocno reklamowana, a podobnych programów nie ma nigdzie na Podkarpaciu. - Jedynym warunkiem udziału w programie jest to, aby dziecko nie miało próchnicy – informuje Alina Kuc. Taka informacja może napawać optymizmem, gdyż wynika z niej, że – statystycznie rzecz ujmując - co trzecie dziecko w gminie Białobrzegi nie ma próchnicy, ale raczej należy wątpić w taki stan rzeczy.

- Działania profilaktyczne przeciwpróchnicze w przedszkolach chciały przeprowadzić także władze Rzeszowa, przeznaczając na ten cel 25 tys. zł - przyznaje Maciej Chłodnicki, rzecznik urzędu miasta. – W stolicy Podkarpacia także brak było zainteresowania profilaktyką, więc nie doszły one do skutku – przyznaje Chłodnicki.

Czytaj także: Białobrzegi: mało chętnych na ochronę zębów 
Więcej: rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH