PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wzrost wysokości wynagrodzeń zasadniczych lekarzy rezydentów

ms
20-06-2016, 10:00
Wzrost wysokości wynagrodzeń zasadniczych lekarzy rezydentów Czy będą większe pieniądze dla dentystów? (foto: pixabay)
Jak najszybszego zakończenia prac Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia powinni oczekiwać lekarze rezydenci. Dlaczego? Wówczas bowiem – jak podaje Ministerstwo Zdrowia - kwestia wzrostu wysokości wynagrodzeń zasadniczych lekarzy rezydentów będzie mogła być rozstrzygnięta.

Nie oznacza to wcale, że kwestia ta zostanie rozstrzygnięta po myśli, rozpoczynających karierę zawodową, lekarzy i lekarzy dentystów. Wiadomo na pewno, że system wynagrodzeń w ochronie zdrowia będzie dyskutowany już 21 czerwca podczas obrad Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia (z udziałem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła).

MZ przypomniało, że powołany został podzespół roboczy do spraw projektu ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Zespół ten będzie miał materiał do dyskusji, gdyż kończone są obecnie prace analityczne nad sprawozdaniami dotyczącymi bieżących wynagrodzeń przekazanymi przez podmioty lecznicze.

Z zapewnień płynących z MZ oczywiście nie wynika, czy podwyżki uposażeń będą, a jeśli nawet tak, czy usatysfakcjonują rezydentów.

Relacja filmowa z manifestacji lekarzy rezydentów pod siedzibą MZ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rezydentury  

POLECAMY W SERWISACH