PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wynagrodzenie lekarzy i lekarzy dentystów sięga dna

ms
12-12-2016, 10:37
Wynagrodzenie lekarzy i lekarzy dentystów sięga dna 2007 zł miesięcznie dla stażystów (foto: pixabay)
Lekarz i lekarz dentysta, odbywający staż podyplomowy może liczyć na 2007 zł zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego. Te 7 zł jest bardzo ważne, bo dzięki tym kilku złotówkom stażyści wciąż będą otrzymywali więcej niż osoby mające w Polsce minimalne wynagrodzenie.

Cóż w tej sytuacji  może zrobić Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej? Apeluje do ministra zdrowia o podjęcie niezwłocznych działań legislacyjnych, zmierzających do podwyższenia wynagrodzenia lekarzom stażystom.

Trudno o argumentację, przemawiającą za tym, że osoby po ciężkich studiach, leczące pacjentów nie powinny zarabiać tyle ile wynosi minimalna krajowa. Trudno o kolejne dowody na absurdalność tej sytuacji. Prezydium NRL wskazuje, że lekarze stażyści w najbliższym czasie uzyskają nowe kompetencje, w tym prawo do wystawiania recept, a tym samym zwiększy się ich poziom odpowiedzialności. Ma to dodatkowo przemawiać za koniecznością podwyższenia ich wynagrodzeń.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 września 2016 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2017 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 1456) ustanawia od 1 stycznia 2017 r. minimalne wynagrodzenie za pracę osoby zatrudnionej na poziomie 2000 zł.

Więcej: NRL

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH