PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wydarzenie ostatnich lat: Polska gościć będzie w 2016 r. FDI

NRL/ms
08-03-2014, 11:53
Wydarzenie ostatnich lat: Polska gościć będzie w 2016 r. FDI Wydarzenie ostatnich lat: Polska gościć będzie w 2016 r. FDI
Światowy Parlament Stomatologiczny FDI (FDI World Dental Parliament) oraz Doroczny Światowy Kongres Dentystyczny FDI (FDI Annual World Dental Congress, AWDC) odbędą się we wrześniu 2016 r. w Poznaniu - poinformowała infoDENT24.pl Anna Lella, wiceprezes NRL oraz, co w tym kontekście jest szczególnie ważne, prezydent - elekt Europejskiej Regionalnej Organizacji Światowej Federacji Dentystycznej (ERO-FDI). Wydarzenie to zbiegnie się z corocznymi targami branży stomatologicznej CEDE.

Decyzja zapadła 4 marca. Zarząd FDI jednogłośnie zdecydował, że w 2016 r. obrady Światowego Parlamentu i Światowego Kongresu Stomatologicznego odbędą się w Poznaniu.

Jest to niewątpliwie znaczący sukces polskich stomatologów. Przypomnijmy zatem, że ze strony polskiej starania w tej sprawie zostały podjęte przez Polski Komitet Narodowy FDI stanowiący wspólną reprezentację polskich stomatologów w strukturach FDI, w skład którego wchodzi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Naczelna Izba Lekarska.

Anna Lella, wiceprezes NRL zwróciła się z apelem o śledzenie postępów w przygotowaniach, ale przede wszystkim do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, także jako ewentualni prelegenci.

Światowa Federacja Dentystyczna (World Dental Federation, FDI) jest najstarszą i największą organizacją lekarsko-dentystyczną na świecie, zrzeszającą ponad 200 krajowych organizacji stomatologicznych. Założona została w Paryżu w 1900 roku.

W ramach Światowego Parlamentu Stomatologicznego FDI odbywają się m. in. Zgromadzenie Ogólnego FDI, spotkania Stałych Komitetów FDI, Sesja Plenarna Europejskiej Regionalnej Organizacji FDI (ERO-FDI). Od 2012 r. w programie znajduje się także Światowe Forum Zdrowia Jamy Ustnej, w ramach którego przedstawiciele różnych grup związanych z ochroną zdrowia jamy ustnej (lekarze dentyści, przedstawiciele władz, producenci, naukowcy) wymieniają poglądy nt. sytuacji zdrowotnej i działań, jakie należy podejmować w przyszłości.
Towarzyszący Parlamentowi Kongres obejmuje bogatą część naukową połączoną z wystawą sprzętu i materiałów stomatologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   Anna Lella   CEDE   NRL  

POLECAMY W SERWISACH