PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybory 2013: Czy dojdzie do spotkania delegatów-dentystów?

09-10-2012, 04:37
Wybory 2013: Czy dojdzie do spotkania delegatów-dentystów? (źródło: sxc.hu)
Wybory 2013: Czy dojdzie do spotkania delegatów-dentystów? (źródło: sxc.hu)
Część członków Komisji Stomatologicznej NRL zaproponowała uchwałę obligującą Prezydium Komisji do zwołania posiedzenia KS NRL z jednoczesnym zaproszeniem wszystkich Delegatów na X Krajowy Zjazd Lekarzy, będących lekarzami dentystami. Głosowanie odroczono.

Jest rzeczą absolutnie kuriozalną, że delegaci - stomatolodzy, z których każdy reprezentuje 350 lekarzy nie są w ciągu czteroletniej kadencji ani razu zebrani, choć są ku temu okazje. pisze na swoim blogu Autonomia Stomatologów lek. dent. Andrzej Cisło.

Czytaj także: Nie będzie tłoku przy urnach w trakcie przyszłorocznych wyborów do samorządu lekarskiego

Wnioskodawcy uchwały chcieliby, aby przed wyborami wysłuchano uwag i spostrzeżeń Delegatów dotyczących bieżących i przyszłych zadań izb lekarskich niezbędnych do właściwej reprezentacji środowiska lekarzy dentystów. Zaplanowano również dyskusje na temat  zwiększenia roli Delegatów w pracach NIL oraz organizacji wyborów konstytuujących organy izb lekarskich VII kadencji. Spotkanie miałoby odbyć się pomiędzy pomiędzy 1.01.2013 a 30 kwietnia 2013 r. Czy się odbędzie, na razie nie wiadomo.

Nikt nie chce powiedzieć wprost co jest groźnego i niebezpiecznego w spotkaniu się Delegatów o jednej porze i w jednym miejscu. Dość powiedzieć, że na wniosek jednej z Koleżanek (wiceprezeski jednej z większych izb) Komisja postanowiła odroczyć głosowanie nad uchwałą zwołującą to otwarte posiedzenie "do czasu przeprowadzenia w OIL konsultacji z delegatami". pisze Andrzej Cisło.

Autor przypomina, że podobny apel wystosowała w maju br Komisja Stomatologiczna OIL w Krakowie.

Jeśli wierzyć zamieszczonemu na stronie NIL sprawozdaniu z  posiedzenia KS NRL w dniu 31 maja 2012 "Nikt ze zgromadzonych nie wyraził poparcia dla apelu KS ORL w Krakowie. W dyskusji nad tą kwestią wskazywano m.in., że:

- posiedzenia KS NRL są otwarte i każdy członek samorządu, a tym bardziej delegat na KZL, może w nich wziąć udział (np. jako przedstawiciel i na koszt oil);

- proponowane spotkanie, z konieczności nieformalne, zdaniem obecnych, nie byłoby zasadne;

- wybrani lekarze dentyści, w okresie kadencji reprezentują całe środowisko stomatologiczne;

- omawianie w gronie delegatów na KZL obecnej kadencji spraw związanych z wyborami do organów samorządu lekarskiego na następną kadencję (prowadzenie kampanii wyborczej) nie jest wystarczającym argumentem dla organizowania spotkania." czytamy na blogu.

Więcej przeczytasz na http://www.autonomia-dent.pl/.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH