PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wszystkie pięciolatki z Kalisza do dentysty!

ms
02-03-2017, 10:33
Wszystkie pięciolatki z Kalisza do dentysty! "Zdrowy Kalisz" (foto: pixabay)
W ramach programu profilaktycznego „Zdrowy Kalisz” ok. 1 tys. maluchów przebadanych zostanie przez dentystów, którzy przeszkolą także rodziców i nauczycieli.

Miasto przeprowadziło przetarg, w wyniku którego podpisało umowę z NZOZ Cefalmed. - Wizyta w gabinecie stomatologicznym to przegląd jamy ustnej, profilaktyka wad zgryzu, instruktarz mycia zębów, usunięcie osadów na płytce nazębnej i  lakierowanie – zdradza szczegóły Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza.

Koszt programu profilaktyki stomatologicznej to 38 tys. zł.

Program podzielony został na trzy etapy.

– Pierwszy etap to przeszkolenie nauczycieli, drugi rodziców i dopiero po tym dzieci odwiedzą gabinet stomatologiczny – wyjaśnia  Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Miasto zaczyna od pięciolatków. - Dziecko musi współpracować ze stomatologiem. Zbyt małe, które będzie zmuszane do takiej współpracy może odnieść traumę i później będzie miało lęk przed stomatologiem – wyjaśnia Piotr Lisowski, lekarz i radny Rady Miejskiej Kalisza. -  Nam chodzi, by współpraca ze stomatologiem i zdrowe zęby były do końca życia.

Kiedy dorośli zakończą szkolenie do gabinetu stomatologa pomaszerują pięciolatki.

 Więcej: faktykaliskie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH