PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław: zgłosiło się dwóch dentystów do prowadzenia szkolnych gabinetów

en
30-01-2018, 10:00
Wrocław: zgłosiło się dwóch dentystów do prowadzenia szkolnych gabinetów Kolejna edycja konkursu na świadczenia stomatologiczne we wrocławskich szkołach (fot. pixabay)
We Wrocławiu drgnęło, po pierwszej bezowocnej edycji konkursu na świadczenie usług stomatologicznych w szkołach, znalazło się dwóch chętnych dentystów.

Do prowadzenia gabinetów stomatologicznych w 10 miejskich szkołach udało się znaleźć dwóch stomatologów. Gabinety będą otworzone w Szkole Podstawowej nr 83 przy ul. Boya-Żeleńskiego i w Szkole Podstawowej nr 85 przy ul. Traugutta.

Urząd miasta nadal szuka realizatorów programu profilaktyki próchnicy. 

- W lutym odbędzie się kolejny konkurs na pozostałych osiem gabinetów. Tym razem w nowej formule, by stomatolodzy nie musieli przenosić  kontraktów NFZ. W szkole będą się odbywały przeglądy uzębienia oraz profilaktyka typu lakowanie, natomiast leczenie będzie prowadzone w gabinetach posiadających kontrakt NFZ, które będą oddalone nie dalej niż 800 m od szkoły. Dwaj świadczeniodawcy, którzy zgłosili się na drugi konkurs mają prowadzić w szkolnym gabinecie profilaktykę i leczenie zachowawcze. Niemniej jednak wszystko zależy od NFZ, bo fundusz musi dać zgodę na przeniesienie lub rozszerzenie  kontraktu tym dentystom o inną lokalizację – mówi w rozmowie z infoDENT24.pl Maja Wysocka z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Więcej: Wrocław zmaga się ze szkolnymi gabinetami dentystycznymi

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   dentysta w szkole   profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH