PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław uruchomi szkolne gabinety dentystyczne, ale dopiero w 2018 r.

ms
09-08-2017, 09:35
Wrocław uruchomi szkolne gabinety dentystyczne, ale dopiero w 2018 r. We Wrocławiu rozwijają stomatologię w szkołach (foto: pixabay)
Zapowiedź jest taka, że w 10 wrocławskich szkołach uruchomione zostaną gabinety stomatologiczne, w których będzie mogło się leczyć 6 tys. uczniów. Nie stanie się to jednak już w najbliższym roku szkolnym.

Pierwsze cztery gabinet miały przyjąć pacjentów już we wrzeniu 2017 r. Nie będzie to jednak realne, a to ze względu na fakt, że wciąż nie ma opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji dotyczącej programu szkolnych gabinetów stomatologicznych we Wrocławiu.

Dopiero po analizie AOTMiT możliwe będzie ogłoszenie przetargu na realizację usług stomatologicznych w ramach kontraktowania z NFZ.

Zweryfikowany plan zakłada, że pierwsze gabinety mogłyby zacząć pracę od 2018 r.

Władze Wrocławia w budżecie 2018 r. zarezerwują 850 tys. zł na: lakowanie zębów stałych „czwórek”, „piątek”, „szóstek” i „siódemek”, leczenie próchnicy zębów mlecznych, próchnicy „punktowej” w zębach stałych trzonowych i badanie stomatologiczne z edukacją (nauką stosowania nici dentystycznych i prawidłowego szczotkowania zębów).

Szkolne gabinety „po godzinach” będą mogły być wykorzystane komercyjnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w szkole   stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH