PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław stać będzie gabinetami stomatologicznymi (szkolnymi)

ms
26-04-2017, 13:06
Wrocław stać będzie gabinetami stomatologicznymi (szkolnymi) Szkolne gabinety stomatologiczne we Wrocławiu (foto: pixabay)
Włodarze Wrocławia zapowiadają uruchomienie w 2017 r. czterech szkolnych gabinetów stomatologicznych, w 2018 r. kolejnych sześciu. To program pilotażowy – jak się sprawdzi, zapewne powstaną następne tego typu placówki.

To jedyne konkrety dotyczące powrotu dentystów do szkół, bo na razie nie wiadomo, w których szkołach powstaną gabinety stomatologiczne i ile miasto wyda pieniędzy na realizację programu. Jednym z kryteriów wyboru placówek ma być liczba uczniów.

– Przeprowadzamy analizę. Badamy, ile program będzie kosztować i które to będą konkretnie szkoły. Badamy modele finansowe, bo takie programy pilotażowe prowadzone są w polskich miastach. Dlatego dzisiaj nie chciałabym jeszcze podawać kwot – cytuje Magdalenę Piasecką wiceprezydent Wrocławia portal www.wroclaw.pl.

– Chcemy skupić się na tych zespołach szkolno-przedszkolnych, w których jest najwięcej dzieci – zaznacza Magdalena Piasecka i dodaje, że stomatolodzy mają dzieci badać i leczyć: – Będziemy rozmawiać z Narodowym Funduszem Zdrowia o finansowaniu tych usług.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH