• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław: pięć szkolnych gabinetów ruszy w czerwcu

smn
24-04-2018, 10:44
Wrocław: pięć szkolnych gabinetów ruszy w czerwcu We Wrocławiu z planowanych 10 uda się uruchomić 5 szkolnych gabinetów stomatologicznych (fot. pixabay)
We Wrocławiu po dwóch nieudanych konkursach NFZ na prowadzenie gabinetów dentystycznych w szkołach podstawowych i po przeprowadzeniu trzeciego - ostatecznie uruchomionych zostanie pięć takich gabinetów (planowano dziesięć).

W trzecim konkursie, ogłoszonym na początku marca, stomatolodzy nie musieli już zwracać się do NFZ o zgodę na przeniesienie lub rozszerzenie kontraktu na gabinety w szkołach. Będzie w nich prowadzona profilaktyka i podstawowe leczenie.

W tym pilotażowym programie profilaktyki próchnicy znalazły się następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Wieczystej,
Szkoła Podstawowa nr 113 przy ul. Zemskiej,
Szkoła Podstawowa nr 103 przy ul. Nowodworskiej,
Szkoła Podstawowa nr 83 przy al. Boya-Żeleńskiego,
Szkoła Podstawowa nr 85 przy ul. Traugutta.

Jak informowała Gazetę Wyborcza Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia w tych pięciu gabinetach będzie się leczyło ok. 3,5 tys. dzieci.

-  W tym programie nowością będzie oprócz lakowania szóstek, także lakowanie czwórek, piątek i siódemek. W ramach świadczeń będziemy dokonywać przeglądu zębów, walczyć próchnicę początkową w zębach mlecznych i leczyć drobne ubytki szkliwa w zębach stałych. Na podstawie profilaktycznego przeglądu całej klasy, znajdą się dzieci, których zęby wymagają poważniejszego leczenia. Te zostaną zaproszone do mojego gabinetu poza szkołą. Na taką wizytę muszą przyjść oczywiście z rodzicami - wyjaśniała w rozmowie z gazetą zasady funkcjonowania programu Anna Sumisławska, lekarz stomatolog w szkole przy ul. Wieczystej. 

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH