PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wpadł właściciel fałszywego gabinetu stomatologicznego

tvn24.pl, ms
15-12-2014, 07:59
Wpadł właściciel fałszywego gabinetu stomatologicznego Fałszywy gabinet (fot. Straż Graniczna w Kielcach)
Ukrainiec przyjmował pacjentów w pokątnie zorganizowanym niby gabinecie stomatologicznym, w którym leczył bez uprawnień, przy wykorzystaniu przeterminowanych specyfików, niedopuszczonych do stosowania w Polsce i równie niebezpiecznych narzędzi.

Nie pierwszy to przypadek funkcjonowania gabinetu dentystycznego poza oficjalnym systemem ochrony zdrowia. Tak dzieje się na całym świecie. W Polsce procederem leczenia w podziemiu stomatologicznym, zajmują się najczęściej Ukraińcy. Tak samo było w tym przypadku. Nielegalna praktykę wykryto w powiecie sandomierskim. Obywatel Ukrainy przyjechał do Polski oficjalnie, ale jako osoba mająca zezwolenie na wykonywanie prac polowych.

Zamiast jednak pracować w tym charakterze Ukrainiec zorganizował gabinet dentystyczny wyposażając go w niewiadomego pochodzenia materiały i sprzęt stomatologiczny.

Nie sposób było nie zauważyć, że fałszywy dentysta leczył bez zezwolenia, a jego miejsce pracy urągało podstawowym standardom sanitarnym.
Mężczyzna nie narzekał na brak klientów, gdyż proponowane przez niego ceny usług były skalkulowane zdecydowanie poniżej stawek rynkowych.

Więcej; tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH