PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wójtowie i burmistrzowie z całej Polski na powitanie FDI (i 1 kwietnia)

ms
01-04-2014, 09:01
Wójtowie i burmistrzowie z całej Polski na powitanie FDI (i 1 kwietnia) Wójtowie i burmistrzowie z całej Polski na powitanie FDI (źródlo: Google Maps)
Jest pierwsza, oddolna reakcja na zapowiedź zorganizowania w Polsce Dorocznego Światowego Kongresu Dentystycznego FDI (Poznań 2016 r.). Wójtowie i burmistrzowie tych miejscowości oraz wsi z całej Polski, które mają w nazwie sformułowanie „ząb", przyjeżdżają 1 kwietnia 2014 r. do podwarszawskich Ząbek. Celem spotkania jest zawiązanie komitetu powitalnego, który podejmie przedstawicieli FDI z całego świata.

Jak dowiedział się nieoficjalnie infoDENT24.pl, istnieje realna szansa, aby w komitecie organizacyjnym, jako miasto stowarzyszone znalazła się społeczność amerykańskiego miasta Tooth City.

Na co liczy komitet organizacyjny? Przede wszystkim na wsparcie fachowców z całego świata w zorganizowaniu profesjonalnego programu profilaktycznego, dzięki któremu bez nakładów finansowych - i co ważne - bez bólu mieszkańcy polskich miast i wsi pozbędą się próchnicy. O jakie miejscowości chodzi? Poniżej przedstawiamy pełną listę zainteresowanych.

Komitet organizacyjny tworzą przedstawiciele władz z miast, miejscowości oraz wsi: Ząb (powiat tatrzański, woj. małopolskie), Ząbki wieś (powiat brzeziński woj. łódzkie), Ząbki (powiat wołomiński woj. mazowieckie), Ząbki osada (powiat biłgoradzki woj. zachodniopomorskie), Ząbkowice (powiat Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie), Ząbkowice Śląskie miasto (powiat ząbkowicki, woj. dolnośląskie), Ząbków wieś (powiat sokołowski, woj. mazowieckie), Ząbków - Kolonia (powiat sokołowski, woj. mazowieckie), Zębiec (powiat starachowicki, woj. świętokrzyskie), Zębowo wieś (powiat słupski, woj. kujawsko - pomorskie).

Jednym z punktów spotkania wójtów i burmistrzów ma być telekonferencja z miejsowością Ząb, skąd uczestników akcji, dobrym słowem wesprze Kamil Stoch. 

Dodatkowo, w samo południe wszyscy mieszkańcy podwarszawskich Ząbek o nazwisku Ząbkowska lub Ząbkowski (20 osób) mają zebrać się przed ratuszem żeby zrobić zbiorowe zdjęcie, na którym będzie widać wszystkie zęby zebranych: te zdrowe i te wymagające leczenia.  Mówi się o rekordzie Guinessa (najwięcej uśmiechniętych osób o nazwisku Ząbkowscy w jednym miejscu). 

Aktualizacja

Do spotkania jednak nie doszło. Żałujemy, ponieważ jako twórcom tego prima aprilisowego żartu, zależało nam na nim najbardziej.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH