PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Gdańsku pokazuje jak dbać o maluchy

15-10-2012, 04:35
Dziecko bez stomatologa (foto: sxc.hu)
Dziecko bez stomatologa (foto: sxc.hu)
W szkołach i przedszkolach nie ma gabinetów dentystycznych i wszystko wskazuje na to, że ich nie będzie. To jeden z powodów, dla których Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Gdańsku zaprosiła kilkudziesięciu przedszkolaków na spotkanie z pracującymi z dziećmi dentystami.

Przedszkolaki poznają model uzębienia, rozpoznają różnicę pomiędzy chorym a zdrowym zębem, dowiadują się na czym polega rola plomby, lecz przede wszystkim uczą się prawidłowo czyścić zęby. Najpilniejsze dzieci dostają w nagrodę baloniki i dyplomy.

Dokładną relację z przeglądu uzębienia, wraz z informacją o próchnicy, wadach zgryzu i dostępnych formach profilaktyki w gabinecie lekarskim dostają rodzice. W opinii prof. Katarzyny Emerich, szefowej Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i jednocześnie pomorskiego konsultanta ds. stomatologii dziecięcej - stan uzębienia najmłodszych jest zastraszający. Sześciu na dziesięciu trzylatków ma różnej wielkości ubytki. Bakterie próchnicze z zębów mlecznych bez trudu przenoszą się na niedojrzałe jeszcze zęby stałe. Sytuację pogarsza nieprawidłowa dieta zawierającą nadmiar cukru.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   stomatologia dziecięca   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH