PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wojew. Przych. Stomat. w Gdańsku wiele hałasu o

31-01-2013, 01:01
Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Gdańsku (foto: street view)
Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Gdańsku (foto: street view)
No właśnie, że nie o nic. Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Gdańsku w ostatnich miesiącach zaczęła poprawiać wskaźniki ekonomiczne. To dobrze. Dla części załogi, związanej od lat z WPS, szybkimi krokami nadchodzą jednak zmiany, i niekoniecznie wynikające z lepszej kondycji placówki medycznej. W zasadzie wyższe przychody mogą dla zatrudnionych tutaj dentystów nie mieć jakiegokolwiek znaczenia, a to dlatego, że Zarząd Województwa Pomorskiego - WPS sprzedał. Dość dawno, bo jeszcze w 2012 r., ale dopiero teraz walka o przychodnię rozgorzała w dwójnasób.

WPS przechodzi za 3,5 mln zł na własność firmy stomatologicznej Almed. Plusem dla kupującego jest m.in. bardzo atrakcyjna lokalizacja przychodni: na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Traugutta i ul. Smoluchowskiego. Minusem dla inwestora może być konieczność dostosowania pomieszczeń przychodni do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia z 2 lutego 2011 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (do 31 grudnia 2016 r.).

Zgodnie z warunkami przetargu, nabywca będzie zobowiązany do kontynuowania świadczeń zdrowotnych, realizowanych dotychczas przez WPS i to w zakresie obowiązującym w dniu podjęcia uchwały przez Sejmik Województwa Pomorskiego o likwidacji przychodni (bez ograniczenia: dostępności usług, warunków ich udzielania i jakości).

Władze Województwa Pomorskiego informują, że po zakończeniu procesu likwidacji WPS, co może nastąpić w marcu 2013 r., przejęcia przychodni przez Almed należałoby sie spodziewać na początku II półrocza 2013 r. Należałoby, ale czy rzeczywiście tak będzie?

Rada Społeczna WPS przechodzi do kontrofensywy. Twierdzi, że spółka pracownicza mogłaby przystąpić do przetargu, o ile wiadomo byłoby powszechnie, że cena sprzedaży wyniesie 3,5 mln zł, bo początkowo ponoć padała niema dwukrotnie wyższa kwota.

Sprawdziliśmy tę kwestię. W warunkach przetargu widoczna była cena wywoławcza 3,5 mln zł i takie pieniądze obiecała położyć na stole spółka Almed.

Rada Społeczna WPS wytacza jeszcze jeden argument. Właściciel, jako podmiot komercyjny, nie będzie oferował usług dla najbiedniejszych. Urzędnicy wyjaśniają, że inwestor zobowiązał się do realizowania kontraktu z NFZ, a więc nie ma mowy o zrezygnowaniu z usług stomatologicznych w ramach systemu ubezpieczeń powszechnych.

Wiele hałas o o miliony złotych, które nieoczekiwanie może generować coraz lepiej prosperująca przychodnia stomatologiczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   przetargi   Wydarzenia   Kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH