PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WIL: zwraca się do NFZ o wyjaśnienia

kan
04-04-2017, 12:35
WIL: zwraca się do NFZ o wyjaśnienia Czy NFZ doprecyzuje przepisy konkursowe? (fot. pixabay)
Wielkopolski OW NFZ nadal nie ogłosił jeszcze postępowań w zakresie świadczeń ogólnostomatologicznych, czyli tych najczęściej udzielanych. Samorząd lekarzy dentystów domaga się od funduszu sprecyzowania i interpretacji przepisów konkursowych w tym zakresie.

Dla woj. wielkopolskiego nie zostały ogłoszone jeszcze postępowania dla najliczniejszej grupy oferentów, którzy wykonują świadczenia ogólnostomatologiczne. Samorządowcy czekają, aby centrala NFZ ujednoliciła interpretację przepisów konkursowych. Stosowny wniosek w tej sprawie wystosowała Komisja Stomatologiczna NRL.

Z kolei KS WIL domaga się, aby Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego OW NFZ wydała komunikat wyjaśniający kwestię postępowań, dla których określono wartość etatu przeliczeniowego na 12 tys. pkt miesięcznie. Komisja wnioskuje o podanie wymiaru godzinowego w tych kontraktach oraz dopuszczalnych schematów rozpisania godzin na dni tygodnia.

KS WIL widzi ponadto potrzebę pilnego spotkania przedstawicieli NFZ z zespołem roboczym Komisji Stomatologicznej, którego termin wyznacza na piątek 7 kwietnia.

Jak informuje Andrzej Cisło wiceprezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i przewodniczący KS WIL - robocze posiedzenie Komisji, na którym wszystkie pozyskane w ostatnich dniach informacje zostaną przekazane zainteresowanym, odbędzie się w sobotę 8 kwietnia o godz. 12.30.

Posiedzenie będzie miało otwarty charakter. Oferenci mający wątpliwości, których nie da się rozstrzygnąć w oparciu o dostępne przepisy i ich interpretacje - mogą przekazywać pytania na adres komisji: komisja@wildent.org.pl

Więcej: wildent.org.pl

Czytaj także: NFZ w Poznaniu: jest konkurs na świadczenia stomatologiczne

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontraktowanie 2017   NFZ   WIL  

POLECAMY W SERWISACH