• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Więzienie (w zawieszeniu) za nieudane leczenie

ms
05-08-2014, 13:19
Więzienie (w zawieszeniu) za nieudane leczenie Wyrok na poszukiwanego listem gończym dentystę (źródło: Fotolia/PTWP)
Sprawa znanego szczecińskiego lekarza Andrzeja B, ściganego listem gończym, zakończyła się wyrokiem sądowym.

Na sześć miesięcy więzienia (w zawieszeniu na dwa lata) skazany został szczeciński dentysta Andrzej B. Wyrok zapadł bez przeprowadzania postępowania dowodowego, o co wystąpił oskarżony. Dentysta sam zaproponował wysokość wyroku.

Sprawa toczyła się z powództwa byłej pacjentki, w leczeniu której dentysta popełnił istotny błąd. Wina została udowodniona, jednak skazany prawomocnym wyrokiem nie pogodził się z werdyktem sędziów - próbował udaremnić wykonanie orzeczenia sądu (m.in. ukrywał samochód, który był przedmiotem zajęcia komorniczego, sam także unikał organów ścigania).

W połowie czerwca 2014 r. policjanci ze Szczecina złapali Andrzeja B. Do zatrzymania doszło na terenie hipermarketu w Szczecinie. Rozpoznał go jeden z klientów, który natychmiast zgłosił się do ochrony hipermarketu. Na miejsce wezwano policję.

Stomatolog poszukiwany był w związku z utrudnianiem procesu karnego, który toczy się przeciwko niemu. Zatrzymanie i list gończy miał związek z uchylaniem się przez dentystę od zapłacenia odszkodowania i zadośćuczynienia poszkodowanej przez niego pacjentce. Stomatolog miał jej wypłacić 100 tys. zł. Kobieta nie otrzymała nawet złotówki.
Dentyście groziło nawet do pięciu lat więzienia. W kwietniu 2012 r. sąd lekarski uznał Andrzeja B. za winnego i czasowo odebrał mu prawo wykonywania zawodu.
O sprawie pisaliśmy  tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH