• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wiewiórka Julia przebadała zęby w Pleszewie

ms
18-05-2016, 10:37
Wiewiórka Julia przebadała zęby w Pleszewie Wiewiórka Julia w Pleszewie (foto: Fundacja WJ)
Przez dwa dni dentyści z Fundacji Wiewiórka Julia sprawdzili uzębienie ponad 1100 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Pleszewie.

– Zdrowe zęby naszych uczniów stały się dla nas priorytetem, tym bardziej że statystyki w Polsce nie są dobre. Ważne, by zacząć dbać o zęby od najmłodszych lat – zakomunikował burmistrz Pleszewa Marian Adamek.

– Niestety wielu rodziców bagatelizuje problem. Brakuje programów profilaktycznych z zakresu stomatologii. W szkołach dokonywana jest obecnie jedynie fluoryzacja finansowana z NFZ. To jednak nie rozwiązuje problemu – informuje Ilona Błaszczyk, szefowa Wydziału Edukacji UMiG w Pleszewie i koordynator akcji w pleszewskich szkołach.

Wykwalifikowani i doświadczeni w pracy z dziećmi stomatolodzy Fundacji Wiewiórki Julii odwiedzili wszystkie szkoły prowadzone przez Miasto i Gminę Pleszew oraz przez Stowarzyszenie PIONIER (szkoła i przedszkole w Kuczkowie). Przebadano ponad 1100 dzieci, w tym ponad 600 przedszkolaków, ponad 400 uczniów szkół podstawowych i niemal setkę gimnazjalistów. Badano nie tylko stan zębów pod kątem próchnicy, ale i inne problemy jamy ustnej, np. stan dziąseł czy prawidłowość zgryzu.

Z wyników przeprowadzonych badań powstanie raport ogólny stanu jamy ustnej u pleszewskich uczniów. Rodzice każdego dziecka dostaną wynik badania, aby wiedzieli z czym są problemy. Opiekunowie dzieci musieli wyrazić pisemną zgodę na przystąpienie dziecka do badań.

 - Niektóre z dzieci miały do czynienia z dentystą po raz pierwszy. Dzięki Wiewiórce Julii bariera została przełamana – komentuje badania Anna Bogacz, rzecznik prasowy UMiG w Pleszewie.

Akcja zarówno dla rodziców i dzieci była bezpłatna. Samorząd MiG Pleszew pokrył jedynie koszty pobytu lekarzy i asystentów w Pleszewie.

Czytaj także: Fundacja Wiewiórki Julii będzie działać w Pleszewie

Więcej: pleszew.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH