PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wieruszów wśród gmin, które chcą zapobiegać próchnicy zębów u dzieci

ms
16-09-2016, 08:11
Wieruszów wśród gmin, które chcą zapobiegać próchnicy zębów u dzieci Wieruszów, kościół św. Ducha
Dzieci z terenu gminy Wieruszów, urodzone w 2004 i w 2005 r., mogą wziąć udział w programie profilaktyki próchnicy zębów. Projekt realizowany będzie do 2018 r.

W ramach programu dzieci mogą skorzystać z bezpłatnego profilaktycznego badania stomatologicznego, wraz z instruktażem prawidłowej higieny jamy ustnej oraz lakowaniem zębów drugich trzonowych.

Świadczenia będą udzielane do 9 grudnia 2016 r. w gabinecie stomatologicznym Magdaleny Lis przy ul. Kopernika 4 w Wieruszowie.

Warunkiem udziału dziecka w programie jest złożenie przez rodzica (opiekuna prawnego), pisemnej zgody na badanie stomatologiczne. Nastąpić to musi podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym.

W trakcie wizyty u dentysty każdy rodzic otrzyma pisemną informację o stanie zębów dziecka i o ewentualnych wskazaniach do dalszego leczenia. O sposobie leczenia decydują rodzice, nie jest ono finansowane z budżetu gminy.

Po realizacji świadczenia opiekunowie będą proszeni o wypełnienie i złożenie ankiety satysfakcji pacjenta (dostępnej w gabinecie stomatologicznym realizatora programu).

Zgłoszenia będą przyjmowane do momentu wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu w 2016 r. Jest on w całości finansowany z budżetu gminy Wieruszów.

Dzieci, które nie będą mogły skorzystać w tym roku ze świadczeń, a to z uwagi na wyczerpaną pulę środków, będą mogły przystąpić do programu w 2017 r., nawet jeśli przekroczą limit wieku (12 lat).

Więcej: wieruszow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH