PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielkopolska: więcej gabinetów w gminach Wągrowiec i Gołańcz

portawrc.pl/jsz
20-06-2014, 07:43
Wielkopolska: więcej gabinetów w gminach Wągrowiec i Gołańcz Wielkopolska: więcej gabinetów w gminach Wągrowiec i Gołańcz (źródło: Fotolia/PTWP)
Gminy Wągrowiec i Gołańcz (woj. wielkopolskie) szukają lekarzy dentystów, którzy będą realizowali kontrakt na świadczenia stomatologiczne na ich terenie. Na dentystów czekają kontrakty do 30 czerwca 2017 roku.

W tym momencie bezpłatne usługi dentystyczne na terenie obu gmin są towarem deficytowym. Jak informują lokalne media, Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu ogłosił postępowanie konkursowe na udzielenie świadczeń zdrowotnych w zakresie „leczenie stomatologiczne" dla mieszkańców gmin Wągrowiec i Gołańcz, przychylając się do wniosku burmistrza Wągrowca oraz starosty Wągrowieckiego.
Władze miasta i powiatu od dawna starały się, aby w większym stopniu zaspokoić potrzeby mieszkańców w zakresie stomatologii.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 16 lipca br. Dentyści, którzy przedstawią najlepsze oferty podpiszą umowy z NFZ obowiązujące od 1 sierpnia 2014 r. do 30 czerwca 2017 roku.

Gmina Wągrowiec położona jest ok. 60 km od Poznania. W granicach administracyjnych gminy znajduje się 65 miejscowości, wchodzących w skład 43 sołectw. Gołańcz leży w odległości 25 km na północny - wschód od Wągrowca.

Więcej na www.portalwrc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH