PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielkopolska uruchamia dentobus

PAP/en
23-03-2018, 10:24
Wielkopolska uruchamia dentobus W woj. wielkopolskim udało się znaleźć obsadę do dentobusu (fot. pixabay)
Wielkopolski OW NFZ rozstrzygnął konkurs ofert o zawarcie umów na świadczenie usług w dentobusie.

Wielkopolska jest jednym z regionów, gdzie "pomimo ogłaszania przez fundusz kolejnych konkursów nie udało się znaleźć gabinetów dentystycznych, w których mogłyby leczyć się tylko dzieci i młodzież - przypominamy przy okazji, że w gabinetach dla dorosłych, które świadczą usługi w ramach NFZ mogą być leczone także dzieci, informowała PAP Magdalena Rozumek z Wielkopolskiego OW NFZ

- Żeby jednak zwiększyć możliwości leczenia dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia w miejscach, gdzie nie ma dla nich dostatecznej opieki stomatologicznej, po Wielkopolsce będzie jeździł dentobus, którego personel będzie leczył młodych pacjentów w mobilnym gabinecie. W tym roku fundusz zamierza przeznaczyć na usługi w dentobusie ponad 220 tysięcy zł - podkreśliła Rozumek.

Konkurs na świadczenie usług stomatologicznych w mobilnym gabinecie wygrała lek. stom. Aleksandra Mazurowska z ART-DENTAL w Złotnikach.

Umowa na świadczenie usług zostanie zawarta po upływie czasu przeznaczonego na ewentualne odwołania od wyników konkursu - czyli przepisowych 7 dni - i będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2018 r. do 31 marca 2023 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobusy_na_start   NFZ   dentobus   kontraktowanie 2018  

POLECAMY W SERWISACH