• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielkopolska: NFZ rozwiewa wątpliwości dentystów. Umowy są ważne od 1 lipca

autonomia-dent.pl/szaft
03-07-2014, 08:06
Wielkopolska: NFZ rozwiewa wątpliwości dentystów. Umowy są ważne od 1 lipca WOW rozwiewa wątpliwości dentystów. Umowy są ważne od 1 lipca (źródło: Fotolia/PTWP)
- Podmioty, które zostały wybrane w drodze postępowania konkursowego, powinny realizować świadczenia począwszy od 1 lipca 2014 r. z uwagi na fakt, iż wszystkie umowy zostały zawarte na okres od 1 lipca 2014 do 30 czerwca 2017 r. – poinformowała Barbara Murawska z Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. To odpowiedź na wątpliwości lekarzy dentystów, którzy zastanawiali się, czy konkurs jest prawomocny.

Prezydium Komisji Stomatologicznej WIL w porozumieniu z prezesem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej zwróciło się z wnioskiem o wydanie komunikatu na stronie internetowej Oddziału przeznaczonego dla świadczeniodawców, którzy zostali wybrani w konkursie w postępowaniach , w których toczyłą się postępowania odwoławcze.

- Podmioty mające podjąć leczenie pacjentów powinny mieć jasność czy niezależnie od daty prawomocnego rozstrzygnięcia, datą rozpoczęcia wykonywania umowy wpisaną do umowy w wersji papierowej i elektronicznej będzie dzień 1 lipca 2014r. - argumentował wniosek lek. dent. Andrzej Cisło, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Poznaniu.

Dentyści z Wielkopolski zastanawiali się także, czy nie będzie problemu z rozliczeniem wizyt odbytych w pierwszych dniach lipca.

NFZ rozwiał wątpliwości - podpisane umowy są ważne. WOW poinformował także, że jest w trakcie podpisywania umów ze świadczeniodawcami, wyłonionymi w drodze postępowania konkursowego we wszystkich zakresach świadczeń stomatologicznych.

- W chwili obecnej Wielkopolski Oddział Funduszu udostępnił do podpisania około 90 proc. umów, które zostały wysłane do świadczeniodawców. Wersja elektroniczna umowy będzie udostępniona każdemu świadczeniodawcy w chwili obustronnego podpisania umowy z mocą obowiązywania od 1 lipca 2014 r.- informuje Barbara Murawska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH