PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Więcej stomatologii na liście węższych umiejętności z zakresu medycyny?

04-10-2012, 06:10
Naczelna Izba Lekarska (foto: infoDENT24.pl)
Naczelna Izba Lekarska (foto: infoDENT24.pl)
Podsekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Chlebus zwrócił się do blisko 100 naukowych towarzystw medycznych z zaproszeniem do podjęcia współpracy w zakresie rozszerzenia listy, którą zatwierdzono w 2007 roku. Co ciekawe wśród grona adresatów nie znalazła się Naczelna Izba Lekarska.

NIL nie znalazła się wśród adresatów tego pisma pomimo, iż jest instytucją ustawowo uprawnioną do opiniowania aktów prawnych dotyczących ochrony zdrowia i wielokrotnie zabierała głos w kwestii organizacji kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów. - Niewłączenie Naczelnej Izby Lekarskiej do prac nad tworzeniem listy umiejętności jest błędem i uniemożliwia racjonalne ukształtowanie procesu kształcenia w tym zakresie. napisał Prezes NRL w piśmie do szefa resortu zdrowia.

Brak udziału w tworzeniu listy samorządu lekarskiego może być niekorzystny dla dziedzin stomatologicznych. W 2004 roku NRL proponowała, aby na liście węższych umiejętności znalazło się sześć pozycji z zakresu stomatologii.

Ostatecznie w 2007 r. (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z 27 czerwca 2007 r.w sprawie umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych) na liście znalazła się jedynie implantologia, choć wydawało się, że naturalnymi kandydatami do grona 48 umiejętności, będą stomatologia dziecięca czy ortodoncja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH