PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Weryfikacja na usuniętym zębie wysoki stopień skomplikowania procedury

10-10-2012, 05:16
Weryfikacja na usuniętym zębie (foto sxc.hu)
Weryfikacja na usuniętym zębie (foto sxc.hu)
Ci lekarze dentyści, którzy współpracują z NFZ otrzymują mniej lub bardziej czytelne komunikaty. Do tej pierwszej grupy należy sformułowanie brzmiące weryfikacja na usuniętym zębie co to takiego?

Taka informacja jest powodem tego, że w bazie danych Funduszu znajduje się już informacja o ekstrakcji zęba, zęba który został ponownie usunięty, jeśli wierzyć sprawozdaniu później przesłanemu do Funduszu.

NFZ informuje, że dane o świadczeniodawcy, który wykazał procedurę ekstrakcji wcześniej - możliwe są do zweryfikowania tylko przez Fundusz. W związku z tym świadczeniodawca, któremu zablokowano sprawozdawczość, bo wykazał ekstrakcję później - musi napisać wniosek o weryfikację do OW NFZ.

To tylko początek skomplikowanej procedury.

NFZ sprawdza w systemie dane świadczeniodawcy, który już dany ząb wykazał w sprawozdaniu i kieruje do niego wniosek o sprawdzenie zaistniałej sytuacji oraz ewentualną korektę sprawozdania (np. pomyłka w opisie zęba).

Może okazać się, że w wyniku analizy sytuacji - prawo do świadczenia (otrzymania pieniędzy za ekstrakcję) ma świadczeniodawca realizujący usługę później. W takiej sytuacji na sygnał z OW NFZ, musi on przesłać dane sprawozdawcze ponownie, z nowym - wyższym numerem wersji świadczenia. Tylko wówczas system informatyczny OW NFZ zaakceptuje nowo wprowadzone dane.

Ta ostatnia procedura warunkowana jest jednak wcześniejszą korektą, dokonaną przez świadczeniodawcę, który wprowadził do sprawozdania pomyłkowy zapis. Musi on skorygować dane. W tym celu odblokowany zostanie jemu właśnie baza danych.

NFZ uprzedza ewentualne pytania o duży poziom skomplikowania zaprezentowanej procedury i pisze.

W chwili obecnej inny rodzaj weryfikacji nie jest możliwy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   ekstrakcja   NFZ   świadczenia kontraktowe   Inicjatywy   Kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH