PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

weekenDENT: Co, gdzie, kiedy?

08-11-2012, 09:21
Nie masz planów na weekend? Marzysz o wyrwaniu się z domu lub gabinetu? Chcesz połączyć miłe z pożytecznym? Kontynuujemy cotygodniowy cykl, w który prezentujemy najciekawsze wydarzenia w branży stomatologicznej, które organizowane są w weekend. Przegląd jest subiektywny, a lista wydarzeń otwarta

 

Czytaj także: Organizujesz szkolenie dla dentystów? Dodaj bezpłatne ogłoszenie do bazy kursDENT

***

Dolnośląskie Targi Stomatologiczne DENTAMED 2012, 9-10.11.2012, Wrocław

ORGANIZATOR: Targi w Krakowie

DENTAMED to trzecia pod względem wielkości impreza stomatologiczna w Polsce. Targi odbędą się we Wrocławiu  już po raz 10. W poprzedniej, udział wzięło 127 wystawców z  Polski, Danii, Korei Południowej, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, USA, Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Odwiedziło je 3129 osób.

W tym roku w ramach Targów odbędą się m.in.:

- X Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Szkoleniowa Oddziału Dolnośląskiego PTS pt.: "Estetyka w stolatologii"

- Jednodniowy Kurs dla Higienistek i Asystentek Dentystycznych pod patronatem PTHD

Jednym z patronów medialnych imprezy jest infoDENT24.pl

Więcej informacji tutaj

***

Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym, 10.11.2012, Warszawa

ORGANIZATOR: CSU Medaid

Praktyczny kurs pierwszej pomocy adresowany do wszechstronnych lekarzy stomatologów, którzy w coraz lepiej wyposażonych gabinetach podejmują się zróżnicowanych zabiegów.

Celem szkolenia jest ułatwienie lekarzowi skutecznego i jak najprostszego sposobu udzielania pierwszej pomocy w rozmaitych stanach zagrożenia życia.
Kładziemy szczególny nacisk na doskonalenie umiejętności uzyskiwania dostępu żylnego oraz proponujemy alternatywne drogi podawania leków. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w symulacjach i przekonać, że powinni wciąż doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i medycyny ratunkowej. Podczas kursu nauczysz się rozpoznawania stanów bezpośredniego zagrożenia życia m.in.:

- utrata przytomności
- omdlenie wazodepresyjne
- niedociśnienie ortostatyczne zaburzenia oddechowe
- niedrożność dróg oddechowych
- hiperwentylacja
- astma oskrzelowa
- duszność
- oraz wielu innych

SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   szkolenia   kursy   weekenDENT   kursy stomatologiczne   Szkolenie  

POLECAMY W SERWISACH