PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Warmia i Mazury: będzie debata o opiece stomatologicznej

olsztyn24.com/szaft
13-10-2014, 08:06
Warmia i Mazury: będzie debata o opiece stomatologicznej Dyskusję zaplanowano na drugą połową listopada (fot. sxc.hu)
Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie Leszek Dudziński zaproponował organizację debaty społecznej na temat opieki stomatologicznej na Warmii i Mazurach. Zaplanowano ją na drugą połowę listopada.
W debatę mają włączyć się przedstawiciele Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Efektem debaty mają być działania, które poprawią tak negatywne statystyki regionu. Patronat honorowy nad planowanymi działaniami objął Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Międzynarodowe Forum Kobiet.

Pomysł organizacji debaty ogłoszono podczas konferencji prasowej, w trakcie której podsumowano akcję społeczną „Pokaż ząbki!". W ramach akcji przez wakacje do kliniki stomatologicznej dr Elżbiety Sujki zgłaszały się na bezpłatne badanie stanu uzębienia dzieci z rodzicami lub opiekunami. Podczas wizyty dzieci zostały przebadane specjalistycznym urządzeniem laserowym do bezinwazyjnego wykrywa próchnicy w jej wczesnym stanie rozwoju. Wyniki badania potwierdziły smutne statystyki. Tylko 20 proc. dzieci miało zdrowe zęby. U pozostałych zdiagnozowano próchnicę, a u niektórych bardzo zaawansowaną. 

Więcej: www.olsztyn24.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH