PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wałbrzych: walka z próchnicą w pięciu placówkach

smn
09-11-2016, 10:04
Wałbrzych: walka z próchnicą w pięciu placówkach W Wałbrzychu próchnica pod kontrolą (fot. pixabay)
W Wałbrzychu program stomatologiczny prowadzi pięć szkół. Przebadano 2 600 przedszkolaków i uczniów. Opieka stomatologiczna trwa nawet w wakacje.

- Wałbrzyski program stomatologiczny działa już od kilkunastu miesięcy w 5 szkołach na terenie całego miasta.  W czasie wakacji również dzieci przedszkolne i podopieczni świetlic miejskich zostali objęci pomocą stomatologiczną - mówi w rozmowie z portalem wałbrzych24.com asystent prezydenta Wałbrzycha, Arkadiusz Grudzień.

Najważniejsza jest edukacja dzieci, a więc nauczenie ich prawidłowego dbania o zęby, wpojenie nawyku regularnych wizyt u dentysty i zdrowego odżywiania się – przede wszystkim eliminacja z diety dużej ilości cukru.

Nie przypadkiem pomyślano o przedszkolakach, także po to, by uchronić je przed dentofobią. Wałbrzyski program został zaaprobowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Od początku funkcjonowania programu o blisko 30 proc. została zredukowana liczba zębów zajętych przez próchnicę u przebadanych dzieci. Działania profilaktyczne polegały głównie na lakowaniu i lakierowania zębów, każde dziecko brało też udział w pokazie dotyczącym tego jak prawidłowo szczotkować zęby.

Program opieki stomatologicznej w wałbrzyskich szkołach trwa od stycznia. Koszt realizacji we wszystkich gabinetach to ponad 130 tys. zł od początku roku. 

Więcej: walbrzych24.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka   dziecko w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH