PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wałbrzych nie odpuszcza w kwestii szkolnych gabinetów dentystycznych

ms
06-02-2018, 10:03
Wałbrzych nie odpuszcza w kwestii szkolnych gabinetów dentystycznych Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha o dentystach w wałbrzyskich szkołach
Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha zapowiada, że w publicznej szkole podstawowej nr 2 przy ul. Wańkowicza w Wałbrzychu uruchomiony zostanie gabinet stomatologiczny.

- Uzyskaliśmy już wszystkie pozwolenia, mam nadzieję, że od 1 września 2018 r. nowy gabinet dentystyczny zacznie funkcjonować - relacjonował TV Wałbrzych Roman Szełemej.

W ten sposób zostanie powiększona grupa gabinetów stomatologicznych funkcjonujących w szkołach w Wałbrzychu: nr 5 na Podgórzu, nr 15 na Piaskowej Górze, nr 21 na Podzamczu, nr 2 w LO im Hugo Kołłątaja na Śródmieściu i w Zespole Szkolno  - Przedszkolnym w Sabięcinie.

- Ten sposób realizowania opieki stomatologicznej nad dziećmi się sprawdził – przekonuje prezydent Wałbrzycha, który twierdzi, że częstotliwość próchnicy zmalała radykalnie.

Roman Szełemej  przypomniał, iż gabinety stomatologiczne w szkołach to nie tylko pieniądze, jakie miasto przeznacza, razem z NFZ, na leczenie, ale także problem personelu. – Wiemy, że w innych miastach, w których nasza inicjatywa  została podchwycona, jest problem ze znalezieniem personelu. Lekarzy stomatologów, pielęgniarek stomatologicznych jest po prostu za mało – uważa Roman Szełemej.

Wałbrzyski program opieki stomatologicznej realizowany jest od 2015 r., jego cel - to profilaktyka oraz edukacja dzieci i młodzieży, a także zwalczanie próchnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH