PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W woj. śląskim dwa razy więcej praktyk z kontraktem na świadczenia w znieczuleniu ogólnym

en
02-08-2017, 10:54
W woj. śląskim dwa razy więcej praktyk z kontraktem na świadczenia w znieczuleniu ogólnym Zabiegi w znieczuleniu ogólnym (fot. pixabay)
Śląski OW NFZ w tym roku podpisał cztery umowy na udzielanie świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym. Chętni do prowadzenia zabiegów w znieczuleniu ogólnym znaleźli się w Katowicach, Częstochowie, Świętochłowicach i Rudzie Śląskiej.

Jak mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą prof. Marta Tanasiewicz, wojewódzki konsultant w dziedzinie stomatologii, znieczulenie ogólne wymaga zatrudnienia anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej, tymczasem fundusz niewiele płaci.  Jednak problemem nie są tylko pieniądze, ponieważ generalnie są to bardzo trudne zabiegi do przeprowadzenia. Fakt, że pacjent jest zaintubowany ogranicza możliwość operowania intrumentami w jamie ustnej. Poza tym uśpiony pacjent  nie współpracuje.  Dentysta musi się starać, by przy okazji jednego znieczulenia wyleczyć od razu kilka zębów i nie narażać pacjenta na kolejne zabiegi, ponieważ znieczulenie nie jest całkiem obojętne dla organizmu.

To, że w rozstrzygniętym konkursie NFZ otrzymał cztery oferty, nadal nie w pełni rozwiązuje problem, brakuje placówki, w której niepełnosprawni intelektualnie pacjenci mogliby być leczeni na południu województwa, na przykład w Bielsku-Białej, pisze Gazeta Wyborcza.

Kto na Śląsku ma kontrakt z NFZ na leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym 
„Rudziński i Partnerzy” Lekarze Stomatolodzy, Częstochowa, ul. Andersena 1
DENTAL SERVICE, Katowice, ul. Zygmunta Krasińskiego 25 A
Andrzej Łyczba, Świętochłowice, ul. Katowicka 11
JAWI-MEDI-MACURA, Ruda Śląska, ul. Pokoju 8 A

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne   pacjent   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH