PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Warszawie dentysta „przewoźny”?

jarwik
17-06-2015, 14:02
W Warszawie dentysta „przewoźny”? Dentobusy na ulicach Warszawy? (foto: freedigitalphotos)
Władze stolicy zapowiadają walkę z próchnicą wśród warszawskich uczniów. Bronią w tej walce mają być dwa mobilne gabinety stomatologiczne.

Powstanie grafik, zgodnie z którym w ściśle określone dni dentysta z własnym sprzętem pokazywałby się w konkretnej szkole na przegląd uzębienia dzieci. Realizowane byłyby także nieskomplikowane zabiegi (oczywiście wszystko po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców) – informuje gazeta.pl.

Stomatolog miałby przyjmować w gabinetach, z których korzystają szkolne pielęgniarki. Te pomieszczenia trzeba jednak przystosować do nowych potrzeb.

Start projektu nie jest w stu procentach pewny. Koszt zakupu dwóch mobilnych gabinetów stomatologicznych nie jest porażający, raptem 140 tys. zł. Ratusz zapowiada jednak, że zapyta Narodowy Fundusz Zdrowia, czy pokryje koszty leczenia w szkołach. Jeśli tak, program mógłby się zacząć w nowym roku szkolnym od pilotażu w kilku dzielnicach. - Chcemy zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie leczeniem zębów w szkołach - mówi dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej w ratuszu. Takie plany rodzą wątpliwości co do końcowego sukcesu akcji.

Andrzej Troszyński, rzecznik mazowieckiego NFZ, informuje, że jeżeli gabinet miałby powstać w szkole, musiałby spełniać wszystkie przepisy i być dostępny dla wszystkich ubezpieczonych.

Jak wiadomo, takie rozwiązanie nie wytrzymuje próby z rzeczywistością. Szkolne gabinety w żaden sposób nie są konkurencyjne w stosunku do innych praktyk stomatologicznych oferujących usługi w ramach kontraktu z NFZ.

Więcej:  warszawa.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH