PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Tarnowie rośnie popyt na usługi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym

ms
02-04-2016, 08:22
W Tarnowie rośnie popyt na usługi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym ZPS zabiegi w znieczuleniu ogólnym (foto: pixabay)
W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie o kilkanaście procent wzrosła liczba zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym wykonanych dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności (2015 w stosunku do 2014 r.).

W 2015 r. z takiego świadczenia skorzystało 144 pacjentów. Poradnia stomatologiczna ZPS należy do nielicznych placówek w regionie oferujących tego typu zabiegi.

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym są jedyną szansą na leczenie niepełnosprawnych pacjentów w formule powszechnego ubezpieczenia społecznego.  Ze znieczulenia ogólnego mogą oczywiście korzystać także inni pacjenci. W tym przypadku zabiegi są płatne i odbywają się po wcześniejszej rejestracji.

W 2015 r. w przychodni stomatologicznej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1 w Tarnowie wykonano ponad 37 tysięcy procedur dla około 5,7 tys. pacjentów. W ubiegłym roku przychodnia poszerzyła ofertę poradni dodatkowo o piaskowanie zębów.

Więcej: tarnow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne  

POLECAMY W SERWISACH