PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Sejmie pytają o Toruń bez pogotowia stomatologicznego

ms
06-04-2017, 11:45
W Sejmie pytają o Toruń bez pogotowia stomatologicznego posłanka Anna Elżbieta Sobecka (źródło: sobecka.pl)
Stomatologiczna pomoc doraźna w Toruniu nie istnieje od listopada 2016 r., bo przedstawiane przez NFZ warunki finansowe nie są w stanie zachęcić chociażby jednego oferenta do podpisania kontraktu.

Torunianie się buntują, a reprezentująca ich posłanka Anna Elżbieta Sobecka pyta rząd Jakie działania zostaną podjęte, aby przywrócić toruńskie pogotowie stomatologiczne?

Do biura poselskiego Anny Elżbiety Sobeckiej zwracają się zatroskani mieszkańcy Torunia informując, że od blisko pięciu miesięcy w ich mieście nie ma pogotowia stomatologicznego.

Kujawsko-pomorski oddział NFZ dwukrotnie ogłaszał konkurs na taką działalność w Toruniu, niestety za każdym razem nie było chętnych, którzy złożyliby ofertę. W ocenie obywateli sytuacja, w której 200-tysięczne miasto jest pozbawione pogotowia stomatologicznego jest kuriozalna i wymaga podjęcia natychmiastowych działań.

NFZ informował, że w województwie kujawsko-pomorskim pomoc doraźną stomatologiczną zapewniają m.in. placówki w Grudziądzu, Włocławku, Bydgoszczy i w Ciechocinku. Torunianom to nie wystarcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH