PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

W Sejmie o kupowaniu protez na bazarze

24-07-2013, 00:02
W Sejmie o kupowaniu protez na bazarze (foto: sxc.hu)
W Sejmie o kupowaniu protez na bazarze (foto: sxc.hu)
Sejmowa Komisja Zdrowia w sposób ekstraordynaryjny dołączyła do swojego programu pracy do końca 2013 r. debatę na temat systemu opieki stomatologicznej w Polsce.

Nastąpić ma to wyjątkowo szybko, bo na pierwszym posiedzeniu po przerwie wakacyjnej posłów, czyli w sierpniu 2013 r. Część posłów uważa, że kwestię leczenia zębów Polaków w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego należy ograniczyć do dzieci i młodzieży. Osoby dorosłe zdane miałyby być same na siebie, a dokładniej na zasobność własnego portfela, gdyż NFZ nie będzie w stanie wspierać finansowo leczenia wszystkich Polaków.

Jak zareagowała na tę propozycję posłanka Józefa Hrynkiewicz (PiS)?

Bardzo się cieszę, że jest uwzględniona opieka stomatologiczna, ale już nie będę się martwić o ludzi dorosłych niech sobie kupią protezy. Nawet widziałam ostatnio, że sprzedają je na bazarze. Jeżeli jednak badania Uniwersytetu Medycznego w Warszawie wykonane na Mazowszu wykazują, że 92 proc. dzieci dwunastoletnich ma próchnicę, to znaczy, że jest to bardzo poważny problem. I jeśli można byłoby to zaznaczyć w planie pracy chcielibyśmy się dowiedzieć, jak wygląda opieka stomatologiczna odnośnie do dzieci i młodzieży.

Jak skomentował kwestię protez przewodniczący Komisji Zdrowia poseł Tomasz Latos (PiS)?

Kwestia stomatologii? Już nie zawężajmy. Jeśli mierzymy się z kwestią opieki stomatologicznej, to spójrzmy na całość zagadnienia, a nie na wycinek. Również, a może przede wszystkim będziemy mówili o problemie próchnicy u dzieci i młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH