• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Poznaniu o dentystach nie tylko podczas FDI

ms
08-09-2016, 10:00
W Poznaniu o dentystach nie tylko podczas FDI W siedzibie ORL w Poznaniu o sprawach dentystów (foto: Google Maps)
Nie jest prawdą, że wszystko co ważne dla dentystów dzieje się w Poznaniu podczas Kongresu FDI.  7 września w siedzibie Wielkopolskiej ORL lekarze dentyści działający w samorządzie zawodowym dyskutowali o sprawach istotnych dla uczestników branży stomatologicznej.

Podczas narady w ORL w Poznaniu podjęto m.in. kwestię powołania w Ministerstwie Zdrowia biura do spraw stomatologii. O takim celu wspominał podczas rozmowy z infoDENT24.pl nowo wybrany wiceprezes NRL Leszek Dudziński.

Mówił on m.in.:  Jestem przekonany, iż istnieje pilna potrzeba, aby w strukturach Ministerstwa Zdrowia powstała jednostka zajmująca się kwestiami systemowego realizowania polityki zdrowotnej w obszarze opieki stomatologicznej. Samorząd lekarski powinien przedstawić spójną koncepcję zmian w tej branży.

W trakcie tego samego spotkania przeanalizowano również zagadnienia związane ze specyfiką odbywania stażu podyplomowego przez lekarzy dentystów.

Omówiono także problematykę dotyczącą obowiązku podjęcia szkolenia w przypadku, gdy przerwa w wykonywaniu zawodu przekroczyła 5 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH