PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Pile dentyści z powrotem do szkół!

ms
07-03-2017, 11:56
W Pile dentyści z powrotem do szkół! Dentyści w pilskich szkołach
Oczywiście nie chodzi o powtórkę z wiedzy szkolnej, a o ponowne uruchomienie szkolnych gabinetów dentystycznych. Czy jest szansa na taki właśnie scenariusz?

Jest, chociaż na tej drodze nie brakuje niebezpieczeństw. Pierwszy to fakt, że pomysł podnieśli politycy SLD, a wiadomo, że nie mają obecnie zbyt silnego poparcia w społeczeństwie.

Obywatelski projekt uchwały w sprawie opieki stomatologicznej w szkołach ich autorstwa zakłada, że w pierwszy roku obowiązywania programu objęci będą nim wszyscy uczniowie, w latach kolejnych uczniowie klas I, III, V i VIII pilskich szkół podstawowych. Łączna liczba uczniów w programie w latach 2018 – 2019 wyniesie ok. 6,5 tys. osób, w kolejnych latach ok. 3 tys. osób.

– Rozpoczęcie programu powinno nastąpić w styczniu 2018 r. i trwać do czerwca następnie po przerwie wakacyjnej od września do grudnia 2018 r. z możliwością wydłużenia na 2019 i 2020 rok – mówią inicjatorzy programu. Głównym celem programu jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej dzieci, przeciwdziałanie rozwojowi próchnicy i wad zgryzu a także promocja zachowań prozdrowotnych oraz włączenie rodziców do działań profilaktycznych – dodają.

– Gabinet stomatologiczny i pielęgniarskie działające w szkole wg naszego projektu będą w całości finansowane przez gminę. Zatrudnimy na ½ lub ¼ etatu stomatologa, higienistkę i pielęgniarkę – wyjaśnia Krzysztof Maciaszczyk, przewodniczący pilskiego SLD.

Więcej: trybuna.eu

Czytaj także: Piła: obywatelski projekt opieki stomatologicznej w szkołach

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dziecko w gabinecie   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH