PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Pabianicach dzieci leczą

kan
25-08-2016, 09:55
W Pabianicach dzieci leczą Walka z próchnicą w Pabianicach nabiera tępa (fot. pixabay)
Pabianickie Centrum Medyczne dostało z NFZ kontrakt na prowadzenie gabinetów stomatologicznych w szkołach. Dentyści zaczynają w nich pracę 1 września, będą leczyć zęby dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Jak powiedział portalowi zyciepabianic.pl Zdzisław Orman, kierownik Przychodni Stomatologicznej w Pabianickim Centrum Medycznym o kontrakt na leczenie stomatologiczne dla dwóch szkół starano się od października zeszłego roku. I wreszcie się udało!

Trzeba było przeprowadzić gruntowny remont. Efekt - dwa w pełni wyposażone nowoczesne gabinety. PCM przekazano autoklawy i narzędzia. Pieniądze na remont pochodziły z Urzędu Miejskiego, a remontowe wykonali pracownicy PCM. Urządzenie gabinetów kosztowało w sumie około 40.000 zł – pisze zyciepabianic.pl.

Jeden z gabinetów będzie czynny w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Mokrej. - Będzie tutaj pracowało dwóch lekarzy stomatologów i jedna asystentka stomatologiczna, bo szkoła ma tysiąc uczniów, więc otrzymaliśmy kontrakt na cały etat – wyjaśnia Zdzisław Orman.

Drugi natomiast powstał w Gimnazjum nr 3. - Ta szkoła ma pięciuset uczniów, więc mamy pół kontraktu na tę szkołę. W gabinecie zatrudniony będzie jeden stomatolog i jedna asystentka stomatologiczna – dodaje Orman.

Więcej: zyciepabianic.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH