• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Ostrowie Wielkopolskim gabinety stomatologiczne wracają do szkół

en
20-07-2017, 09:51
W Ostrowie Wielkopolskim gabinety stomatologiczne wracają do szkół Dwa nowe gabinety ruszają od września w szkołach podstawowych w Ostrowie Wlk. (fot. pixabay)
Od września dentyści zaczną przyjmować pacjentów w dwóch szkołach podstawowych w Ostrowie Wielkopolskim. Już dwa szkolne gabinety stomatologiczne są po odbiorze technicznym. To kolejny etap programu profilaktycznego „Żeby piękny uśmiech mieć trzeba tylko chcieć”.

Nowe gabinety stomatologiczne znalazły się w Szkole Podstawowej nr 1 i w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Pomieszczenia są wyremontowane i wyposażone w najnowszej klasy sprzęt stomatologiczny.  Będą z nich mogły korzystać wszystkie ostrowskie dzieci, nie tylko uczniowie tych szkół.

Gabinety stomatologiczne w szkołach to kolejny etap realizacji programu profilaktycznego „Żeby piękny uśmiech mieć trzeba tylko chcieć”. Rozpoczęła go akcja edukacyjna dla rodziców, nauczycieli przedszkoli oraz samych przedszkolaków. Przeprowadzono też przeglądy stomatologiczne, było wykonywane czyszczenie zębów i lakierowanie.

Okazało się, że w Ostrowie Wielkopolskim 59 proc. przebadanych dzieci ma aktywną próchnicę,  56 proc.  wady zgryzu, u co dziesiątego stwierdzono zaawansowaną próchnicę.

Więcej: ostrow.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   szkoła   gabinety stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH