PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Ministerstwie Zdrowia radzą nad opieką stomatologiczną w szkołach

smn
24-05-2017, 08:32
W Ministerstwie Zdrowia radzą nad opieką stomatologiczną w szkołach Powrót dentystów do szkół coraz bardziej realny? (fot. pixabay)
W resorcie zdrowia rozpoczęły się prace nad przywróceniem opieki stomatologicznej w szkołach. Na razie trwa ustalanie projektu założeń do projektu ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Podczas spotkania roboczego eksperci zgodzili się, że dzieci i młodzież w wieku szkolnym muszą mieć lepszy dostęp do świadczeń dentystycznych. By to było możliwe trzeba zmienić organizację i finansowanie systemu opieki stomatologicznej nad dziećmi i młodzieżą, a także należy wypracować program zapobiegania próchnicy u dzieci jeszcze zanim trafią one do szkoły, czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. Omawiano także kwestię  opieki stomatologicznej dla dzieci niepełnosprawnych.

Na obecnym etapie prac resort zdrowia gromadzi  i analizuje dane dotyczące skutków finansowych różnych koncepcji rozwiązań.  Rozpoczął też szerokie konsultacje, aby wypracować najlepsze rozwiązania.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że kompleksowy program wsparcia dzieci i młodzieży w zakresie opieki stomatologicznej planowany jest na rok szkolny 2018/2019.

W spotkaniu wzięli udział wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia Zbigniew Król, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, konsultant krajowy oraz konsultanci wojewódzcy w dziedzinie stomatologii dziecięcej, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Akademii Stomatologii Dziecięcej oraz Naczelnej Rady Lekarskiej i Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Kolejne spotkanie - 6 czerwca br.

Więcej: mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH