PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Łódzkiem zadowoleni z opieki stomatologicznej

ms
01-08-2017, 08:02
W Łódzkiem zadowoleni z opieki stomatologicznej Stomatologia w Łódzkiem (foto: pixabay)
Tak przynajmniej wynika z informacji płynących z OW NFZ w Łodzi, który raportuje, że w II półroczu 2017 r. na leczenie w gabinetach stomatologicznych, protetycznych i ortodontycznych w regionie łódzkim przeznaczono 62,5 mln zł (57,5 mln zł w I półroczu).

W wyniku rozstrzygniętych postępowań w II półroczu 2017 r. kupiono o 302474 punktów rozliczeniowych więcej w porównaniu do I półrocza 2017 r. Wybrano 11 nowych poradni stomatologicznych (5 dla dorosłych, 5 dla dzieci i 1 chirurgii stomatologicznej).

W Łódzkiem udało się zakontraktować świadczenie, na realizację którego dotychczas nie było chętnych, chodzi o usługi protetyki stomatologicznej dla pacjentów po chirurgicznym leczeniu nowotworów w obrębie twarzoczaszki. Takimi pacjentami zaopiekuje się bezpłatnie Instytut Stomatologii w Łodzi.

Zapewniono także pacjentom świadczenia specjalistyczne w zakresie – periodontologii. Pacjenci dotychczas byli leczeni w poradniach, które zajmowały się także chirurgią szczękową. Chorymi zaopiekują się specjaliści z Instytutu Stomatologii i  WAM.

Nasztomaszów.pl  informuje, że na terenie delegatury skierniewickiej wartość zakupionych świadczeń na II półrocze 2017 r. jest o niemal 462 tys. zł wyższa w porównaniu do umów z I półrocza.  Przy czym zlikwidowano białe plamy – zakontraktowano świadczenia chirurgii stomatologicznej w Łowiczu, świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia w Rawie Mazowieckiej oraz świadczenia protetyki stomatologicznej na terenie Łęczycy. 

Pacjenci z powiatu kutnowskiego będą leczyć się w nowej poradni ortodontycznej w Żychlinie. Poradnia dysponuje  m.in.  pantomografem i zadeklarowała w ofercie realizację świadczeń: 6 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, w tym 2 dni do godziny 18.

Na terenie delegatury sieradzkiej, w powiecie poddębickim dokupiono świadczenia protetyki stomatologicznej (nowy świadczeniodawca) oraz świadczenia ortodoncji, dziećmi zaopiekuje się dodatkowo nowa poradnia ortodontyczna w Poddębicach.

Nasztomaszów.pl  pisze, że na terenie delegatury piotrkowskiej w porównaniu do I półrocza 2017 r. wartość wybranych ofert na leczenie stomatologiczne na II półrocze 2017 r. jest o 377 tys. zł wyższa.  Większa kwota została przeznaczona na świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i dla dorosłych, a także na świadczenia chirurgii stomatologicznej.

Jest dobra wiadomość także dla mieszkańców Czarnocina, który był jedną z nielicznych gmin bez opieki stomatologicznej na miejscu – teraz w gminie będą dwie poradnie stomatologiczne. Nowe poradnie, wybrane w konkursie, to WiDent  w Czarnocinie oraz poradnia stomatologiczna K. Ścieszko w Szynczycach.

Dyrektor ŁOW NFZ Artur Olsiński zapewnia, że po rozpatrzeniu wszystkich odwołań, i jeśli pozwoli na to budżet, rozpisze w najbliższych dniach konkursy uzupełniające. Już dzisiaj wiadomo, że ogłoszone zostaną postępowania konkursowe w zakresie stomatologii, po to by dostępność do świadczeń, szczególnie na terenach wiejskich, była lepsza. 

Więcej: nasztomaszow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH