PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W kujawsko - pomorskim do periodontologa tylko prywatnie

Nowości, ms
28-01-2015, 07:54
W kujawsko - pomorskim do periodontologa tylko prywatnie Do periodontologa tylko za pieniądze (foto: sxc.hu)
NFZ przyznaje, że w woj. kujawsko - pomorskim nie ma periodontologa, który przyjmowałby dorosłych pacjentów w ramach NFZ.

Przy Regionalnym Centrum Stomatologii w Toruniu co prawda do niedawna funkcjonowała poradnia realizująca usługi z zakresu periodontologii dla dorosłych, ale jedyna specjalistka w tej dziedzinie zrezygnowała z pracy. Kontrakt z NFZ został, ale nie ma chętnych, żeby przyjmować pacjentów mających problemy z dziąsłami.

Barbara Nawrocka, rzecznik kujawsko - pomorskiego oddziału NFZ wytłumaczyła dziennikarzowi Nowości, że w całym województwie jest jeden periodontolog, który ma z NFZ podpisaną umowę, ale pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy i przyjmuje małych pacjentów.
NFZ kieruje do 11 poradni, w których lekarze mogą powalczyć z paradontozą. To oczywiste, że walka ta nie będzie jednak łatwa bez specjalistycznego sprzętu.

Czy ta sytuacja powinna frustrować lekarzy dentystów? Niekoniecznie. Mało jest pacjentów, którzy poszukiwaliby szczęścia w innych województwach, pozostali skorzystają z usług komercyjnych.

Więcej: Nowości 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH