• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Krakowie czekają na decyzje rządu w sprawie szkolnych gabinetów stomatologicznych

ws
29-12-2015, 08:07
W Krakowie czekają na decyzje rządu w sprawie szkolnych gabinetów stomatologicznych Kraków czeka na decyzje w sprawie gabinetów dentystycznych (źródło Wikimedia)
Premier Beata Szydło zapowiedziała powrót do szkół gabinetów dentystycznych i lekarskich. Gminy miałyby zapewnić pomieszczenia na gabinety i je wyposażyć. - Z zapewnieniem lokali nie będzie problemu – zapewnia Katarzyna Cięciak, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji.

W ocenie Katarzyny Cięciak, więcej problemów będzie z wyposażeniem gabinetów. - W mieście funkcjonuje 300 placówek oświatowych, a budżet na 2016 r. jest już zaplanowany. Czekamy na szczegóły – kwituje wiceprezydent Krakowa.

Takie gabinety są potrzebne głównie w dużych placówkach oraz w szkołach, do których uczęszczają dzieci ze środowisk biednych.

Według premier Beaty Szydło, dobrym przykładem na to, „że można” jest gmina Pcim. Tam od lat w szkołach działają gabinety stomatologiczne. 

- Musieliśmy pokonać sporo problemów, ale teraz gabinety stomatologiczne są, a gmina od tego nie zbiedniała - przyznaje wójt Pcimia Daniel Obajtek.

- Gabinet sprawdza się doskonale. Rodzice są zadowoleni, bo nie muszą daleko jeździć do stomatologa. - Dzieci dostają karteczkę z informacją, kiedy mają przyjść do gabinetu i co będzie robione – opowiada Waldemar Mosór, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Pcimiu.

Krzysztof Szwed, dyrektor szkoły na osiedlu Albertyńskim w Krakowie, zainteresowany jest uruchomieniem gabinetu stomatologicznego. Nie sądzi on jednak, aby znalazły się pieniądze na wyposażenie takiego gabinetu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 109 przy ul. Mackiewicza już nawiązała współpracę z gabinetem stomatologicznym. - Ok. 40 proc. rodziców uważa, że leczenie prywatne jest lepsze. Ale 60 proc. podpisuje zgodę na leczenie w szkole.

Więcej: gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH