PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

W gminie Rudna zadowoleni ze stanu uzębienia dzieci

js
23-09-2015, 09:30
W gminie Rudna zadowoleni ze stanu uzębienia dzieci Program opieki stomatologicznej (foto: pixabay)
- Stan uzębienia dzieci oceniam jako bardzo dobry. Dzieci zgłaszających się z reakcją bólową, wskutek zaniedbań profilaktycznych, jest bardzo mało, a dzieci z wadami zgryzu szybko kierowane są do poradni ortodontycznej – ocenia lekarz dentysta Dariusz Skoczylas z Chobieni, dbający o uzębienie dzieci na terenie gminy Rudna.

Wyjątek potwierdzający regułę? Niekoniecznie.

W gminie Rudna realizowany jest od 2013 r. program zdrowotny dotyczący opieki stomatologicznej. Projekt zakończy się 31 grudnia 2015 r. Do tej pory skorzystało z niego 170 dzieci. Do końca roku pozostało jeszcze 90 wolnych miejsc na leczenie i 60 na lakowanie zębów.

Program zdrowotny dotyczy udzielania świadczeń zdrowotnych w przychodni MCZ S.A. w Rudnej i gabinecie stomatologicznym E-Dent, znajdującym się w Zespole Szkół w Chobieni. Obejmuje on wypełnienia 1 zęba stałego materiałem światłoutwardzalnym w zębach trzonowych i przedtrzonowych u dzieci i młodzieży oraz lakowanie zębów stałych u dzieci powyżej 7. roku życia.

W ramach programu przeprowadzane są również przeglądy dentystyczne, a dzieci i ich rodzice informowani są o sposobach zachowania higieny jamy ustnej, zdrowego żywienia i prawidłowego szczotkowania zębów. Koszt realizacji całego programu został w całości sfinansowany przez gminę Rudna.

- Sprawdza się profilaktyka poprzez lakowanie zębów stałych – uważa Dariusz Skoczylas, stomatolog z Chobieni, przeprowadzający lakowanie i leczenie zębów dzieci i młodzieży.

Więcej: rudna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH