• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W gminie Milicz bez pobłażania dla próchnicy

ws
04-11-2015, 08:15
W gminie Milicz bez pobłażania dla próchnicy burmistrz Milicza Piotr Lech (foto: www.milicz.pl)
Na przywrócenie opieki stomatologicznej liczyć mogą uczniowie gminy Milicz (woj. dolnośląskie). Zapowiedział to burmistrz Milicza – Piotr Lech.

Projekt ma być realizowany w pięciu szkołach, w dwóch w Miliczu, a także w: Wziąchowie Wielkim, Wróblińcu i Sułowie. Z kolei w Czatkowicach opiekę stomatologiczną nad dziećmi być może roztoczy ośrodek zdrowia. Opiekę nad uczniami w szkole podstawowej nr 2 w Miliczu realizować będzie Centrum Usług Stomatologicznych J. Magusiak

Piotr Lech jest zdeterminowany. Mówi on, że celem programu jest likwidacja próchnicy u dzieci na terenie gminy Milicz. - Trzeba stworzyć takie same, standardowe, nowocześnie wyposażone gabinety w placówkach, które wstępnie wytypowaliśmy. Program będzie koordynowany, organizowany i prowadzony przez Urząd Miejski w szkołach, które podlegają miastu – wyjaśnia burmistrz Milicza.

Piotr Lech nie ma złudzeń, że to dopiero początek drogi w dobrym kierunku. Najważniejszym elementem tego programu jest szukanie pieniędzy na jego realizację w kasie gminy, ale także wykorzystanie do tego celu funduszy zewnętrznych.

- Znajdujemy się już po pierwszych spotkaniach i jestem dobrej myśli. Uważam, że dzieci bez dostępu do stomatologa, to problem społeczny. Dlatego trzeba go rozwiązać – wyjaśnia Piotr Lech.

Program będzie obejmował działania edukacyjne, promocyjne, badania stomatologiczne i leczenie zachowawcze.

 Więcej: dlawas.milicka.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH