PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Elblągu trwa łapanka na pogotowie stomatologiczne

info.elblag.pl, ms
02-04-2015, 12:53
W Elblągu trwa łapanka na pogotowie stomatologiczne W nocy w Elblągu dentyści nie chcą pracować (foto: sxc.hu)
Władze Elbląga z wiarą w lepszą sprawę uporczywie szukają chętnego, który poprowadziłby w tym mieście nierentowne pogotowie stomatologiczne.

Prezydent Miasta, Witold Wróblewski przyznał, że misja wznowienia działalności pogotowia stomatologicznego należy do tych z gatunku mission impossible. Problem tkwi w braku rentowności tego typu przedsięwzięcia, bo stawki oferowane przez NFZ nie pokrywają kosztów funkcjonowania gabinetu.
Do takiego przekonania doszedł NZOZ Mewa, który pod koniec 2014 r. zrezygnował z umowy z NFZ.

Samorząd próbuje uatrakcyjnić ofertę, proponował nawet udostępnienie wyremontowanych pomieszczeń w jednej z przychodni, dla nowego wykonawcy usług. Kolejnym ułatwieniem miało być specjalne dofinansowanie do zakupu sprzętu medycznego na prowadzenie działalności. Odbyto rozmowy z lekarzami zatrudnionymi w elbląskich zakładach, którzy byliby skłonni podjąć współpracę. Niestety tylko jedna osoba zgłosiła chęć realizacji tego zadania. Z uwagi na specyfikę tej pracy, niemożliwym jest prowadzenie placówki jednoosobowo.

Czytaj także: Elbląg: pogotowie stomatologiczne w szpitalu?

Bardzo aktywna w tej kwestii jest radna Maria Kosecka, domaga się działania ze strony władz miasta, ale te bezradnie rozkładają ręce. Witold Wróblewski informuje, że podjęto już wszelkie próby otworzenia takiego pogotowia w Elblągu - bezskuteczne.

Źrodło:info.elblag.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH