• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Brwinowie nie oglądają się na „zielone światło” dla stomatologa w szkole

ms
02-09-2015, 13:12
W Brwinowie nie oglądają się na „zielone światło” dla stomatologa w szkole Brwinów dba o zęby dzieci (foto: sxc.hu)
Gmina Brwinów zapowiada kontynuację programu bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej. Będzie on realizowany do końca czerwca 2016 r.

Na początku września 2015 r. w szkołach odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców. Dzięki nim opiekunowie będą mogli zapoznać się ze szczegółowym harmonogram akcji. Rodzice otrzymają deklaracje, które po wypełnieniu powinni złożyć w Urzędzie Gminy Brwinów (ewentualnie w placówkach szkolnych). Dzięki zgodzie na leczenie, łatwiej będzie przeprowadzić przegląd i leczenie uzębienia niepełnoletnich.

Program obejmie dzieci z niższych klas szkół podstawowych (od 6 do 9 roku życia), które są zameldowane na terenie gminy Brwinów. Z dobrodziejstwa programu korzystać będą mogli także ci, którzy uczestniczyli już w nim w 2014 r.

W ramach tegorocznej akcji dzieci będą mogły skorzystać z badania stomatologicznego z wypełnieniem karty medycznej, ze wstępnej konsultacji ortodontycznej oraz z fluoryzacji.

Badania te przeprowadzi lekarz stomatolog w gabinetach pielęgniarskich w szkołach: ZS nr 1 w Brwinowie, ZSO w Brwinowie, w ZS w Otrębusach oraz w ZS w Żółwinie.

Dzięki programowi profilaktyki stomatologicznej dzieci nauczą się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, a rodzice otrzymają wskazówki jak postępować w przypadku pojawienia się próchnicy i wad zgryzu u dzieci.

Gmina Brwinów realizuje program opieki stomatologicznej od 2014 r. Dzięki niemu 433 dzieci poddało się badaniu kontrolnemu, a 382 skorzystało z fluoryzacji i lakierowania zębów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH