PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Besku dzieciom zęby leczą

kan
17-10-2016, 08:06
W Besku dzieciom zęby leczą Dr Karolina Ochałek - Dentysta Roku 2015 w woj. podkarpackim
Karolina Ochałek, Dentysta Roku 2015 w województwie podkarpackim leczy zęby dzieciom z Zespołu Szkół w Besku. To wspólna inicjatywa dentystki, szkoły i gminy.

Zespół Szkół w Besku od nowego roku szkolnego ma gabinet stomatologiczny.
- Dla nas to świetna sprawa. Szkoły w małych miejscowościach nie mają dużego dostępu do takich gabinetów. Nasi uczniowie do tej pory do stomatologa chodzili płatnie. Obecnie, z uwagi na umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, z usług dentysty skorzystają za darmo – mówi portalowi esanok.pl Arkadiusz Nycz, dyrektor Zespołu Szkół w Besku.

Pomysł na otworzenie gabinetu stomatologicznego był wspólną inicjatywą włodarzy gminy, dyrekcji szkoły oraz stomatologa. Rozmowy trwały od początku 2016 r. Gmina wyremontowała poczekalnię dla pacjentów oraz toalety, natomiast szkoła wyposażyła gabinet. Udało się podpisać kontrakt z NFZ.

Szkolny gabinet przyjmuje trzy razy w tygodniu. Uczniowie zespołu szkół dwa razy w roku (wymagana zgoda rodziców) będą mieli zabiegi zabezpieczające przed próchnicą. Ponadto dzieci będą  zapraszane na przeglądy dentystyczne.

Karolina Ochałek specjalizuje się w stomatologii dziecięcej, prowadzi praktykę od pięciu lat. Jest laureatką nagrody Dentysta Roku 2015 w województwie podkarpackim. 

- To olbrzymia satysfakcja i wyróżnienie. W pracy z dziećmi bardzo ważne jest dobre podejście, rozmowa, zajęcie uwagi. Nie oszukujmy się, wizyta u stomatologa dla maluchów nie jest niczym przyjemnym. Moją rolą jest sprawić, aby zniknął dyskomfort i badanie nie było takie straszne – mówi portalowi esanok.pl Karolina Ochałek.

Więcej: esanok.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH